top of page

Kivistön joulutori

Su 18.12.2016 klo 12–15

Rubiinikehä, 01700 Vantaa

Lämpimästi tervetuloa Kivistön joulutorille tekemään jouluostoksia ja nautiskelemaan joulutunnelmasta!

Kivistön joulutorilta löydät ihania lahjaideoita ja herkkuja joulupöytään. Tarjolla on monipuolinen valikoima taidolla tuotettua lähi- ja luomuruokaa sekä ihastuttavia käsitöitä. Luvassa on myös mukavaa oheisohjelmaa kaiken ikäisille. Torin järjestävät MarjaVerkko ja Kivistön alueen vanhempainyhdistys. Järjestäjät tarjoavat torin aikana glögit asukastila Rubiinissa, aivan joulutoria vastapäätä. Kivistön joulutori löytyy myös Facebookista!

Huomaathan, että torilla käy lähtökohtaisesti ainoastaan käteismaksu! Varaathan siis käteistä mukaan, sillä torialueella ei ole pankkiautomaattia.

Myyjät

Oheisohjelma

GLÖGITARJOILU

ASUKASTILA RUBIINISSA

MarjaVerkko tarjoaa joulutorivieraille glögit asukastila Rubiinissa (Rubiinikehä 2 B), aivan joulutoria vastapäätä. Asukastilassa myös KiVan askartelupaja lapsille.

Sijainti ja yhteystiedot

Joulutori järjestetään Rubiinikehällä, asukastila Rubiinia (Rubiinikehä 2 B, 01700 Vantaa) vastapäätä. 

Kivistön juna-asemalta on n. kilometrin matka Rubiinikehälle. Bussit 445, 445T ja 576 pysähtyvät Rubiiniaukion pysäkillä, 100 metrin päässä toripaikasta. Ajantasaiset joukkoliikenteen tiedot löydät Reittioppaasta.

Kadunvarsipysäköinti on monin paikoin mahdollista, mm. Kvartsijuonenkujalla, Lipputiellä ja Ruusukvartsinkadulla. Lumikvartsinkadulta löytyy suuri paikoitusalue. Lisäksi Rubiinparkin parkkitalossa aivan toria vastapäätä on n. 20 maksullista paikkaa (1 euro/tunti).

Yhteydenotot joulutoriin liittyen

Emma Tuomi
(050 323 8742, emma.tuomi@marjaverkko.fi)


Elina Olki
(045 168 9229 , elina.olki@marjaverkko.fi)

bottom of page